Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Пријателски натпревари - Лист 2

Пријателски натпревари - Лист 2

Понеделник, 22 Ноември 2010 22:15
Печати PDF
Индекс на артикл
Пријателски натпревари
Страница 2
Сите страници


Неофицијални и тренинг натпревари

26.07.2000 ФК Спартак Варна (Бугарија) - Македонија 1-0

стадион: “Тича“ - Варна (Бугарија)

15.11.2000 Македонија - Унгарија 0-1

“Градски стадион“ - Скопје, гледачи: 4.000
стрелец: 5’ Миклос Фехер (У)
* Натпреварот е прекинат на полувремето поради густа магла и немање на услови тој да продолжи.

23.12.2000 Астурија (Шпанија) - Македонија 1-0 (0-0)

стадион: “Карлос Тартиере“ - Овиедо (Шпанија), гледачи: 25.000
стрелец: 50’ Хуанеле (А)
* Астурија е шпанска провинција.

08.08.2001 Македонија - “Селекција на Новинари“ 4-1 (2-0)

“Градски стадион“ - Штип, гледачи: 3.000
стрелци: 27’ Арџент Беќири, 37’ Стојанче Игњатов, 51’ Сашо Крстев, 65’ Дејан Димитровски (М) - 55’ (пен.) Сашо Јанев (СН)

04.12.2002 Македонија - ФК Слога Југомагнат (Мак.) 2-1 (2-1)

“Градски стадион“ - Скопје
стрелци: 33’ Бојан Димитриевски, 45’ Роберт Попов (М) - 4’ Горан Станковски (СЈ)

08.12.2002 Македонија - ФК Работнички Кометал (Мак.) 1-1

“Градски стадион“ - Велес
стрелци: 65’ Тони Питошка (М) - Мојсовски (РК)

12.12.2002 Македонија - ФК Цементарница (Мак.) 1-1 (0-1)

“Градски стадион“ - Нов Дојран
стрелци: 70’ (пен.) Зоран Балдовалиев (М) - 35’ Ристе Наумов (Ц)

15.12.2002 Македонија - ФК Напредок (Македонија) 2-1

стадион: “Билјанини Извори“ - Охрид
стрелци: Тони Питошка, Ангел Панов (М) - Гоце Толески (Н)

28.12.2002 Баскија (Шпанија) - Македонија 1-1 (0-0)

стадион: “Сан Мамеш“ - Билбао (Шпанија), гледачи: 39.000
стрелци: 75’ Боло (Б) - 82’ Артим Шаќири (М)
* Баскија е шпанска провинција.

12.02.2003 ФК Хајдук Сплит (Хрват.) - Македонија 1-1 (0-0)

стадион: “Пољуд“ - Сплит (Хрватска), гледачи: 2.000
стрелци: 73’ Хрвоје Вуковиќ (Х) - 84’ Артим Шаќири (М)
* Trofej Marjan во Сплит, Хрватска.

26.03.2005 Македонија - Македонија У-21 2-0 (0-0)

“Градски стадион“ - Скопје, гледачи: 1.000
стрелци: 63’ Миле Крстев, 70’ Гоце Седлоски (М)

11.05.2005 Македонија - ФК Работ. Кометал (Мак.) 2-2 (0-1)

“Градски стадион“ - Скопје, гледачи: 1.000
стрелци: 86’ 89’ Дос Сантос Вандеир (М) - 39’ Никола Карчев, 78’ Ардијан Нухију (РК)

13.08.2005 Македонија - ФК Скопје (Македонија) 6-1

“Градски стадион“ - Скопје
стрелци: Горан Пандев (х2), Ардијан Нухију (х2), Влатко Гроздановски, Величе Шумуликоски (М) - ??? (С)

01.09.2005 Македонија - ФК Работнички Кометал (Мак.) 1-1

“Градски стадион“ - Скопје
стрелци: Горан Мазнов (М) - Иван Пејчиќ (РК)

21.09.2005 Македонија - Македонија У-21 0-1

“Градски стадион“ - Скопје
стрелец: Муарем Бајрами

08.10.2005 Македонија - ФК Вардар (Македонија) 0-0

“Градски стадион“ - Скопје, гледачи: 300

11.11.2005 Иран - Македонија “Б“ 1-2

стадион: “Азади“ - Техеран (Иран)
стрелци: ??? (И) - 8’ Никола Карчев, 41’ Ардијан Нухију (М)
* LG Cup во Техеран, Иран. 1/2 финале.

13.10.2005 Парагвај - Македонија “Б“ 1-0 (1-0)

стадион: “Азади“ - Техеран (Иран), гледачи: 3.000
стрелец: Педро Лопес 11’ (П)
* LG Cup во Техеран, Иран. Финале.

18.05.2010 Буркина Фасо “Б“ - Македонија “Б“ 2-0 (1-0)

стадион: “Алтавра Спорт Сити“ - Сана’а (Јемен), гледачи: 1.000
стрелци: 20’ Кох Траоре, 87’ Пол Дагбеи (БФ)
* Yemen Unifications Tournament во Сана’а, Јемен.

20.05.2010 Оман “Б“ - Македонија “Б“ 0-0

стадион: “Алтавра Спорт Сити“ - Сана’а (Јемен), гледачи: 1.000
* Yemen Unifications Tournament во Сана’а, Јемен.

22.05.2010 Јемен - Македонија “Б“ 0-1 (0-0)

стадион: “Алтавра Спорт Сити“ - Сана’а (Јемен), гледачи: 1.000
стрелци: 78’ Ферхан Хасани (М)
* Yemen Unifications Tournament во Сана’а, Јемен.Последно освежено на Вторник, 30 Ноември 2010 21:05
Банер
Банер