Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 1 лига Табела

3. лига - Север гр. “Б“ 2010/2011
ТабелаМесто ЕкипаОдиг Поб Нер Изг Голови Бод
1 same (1) Маџари Солид. 19 15 1 3 55:15 46
2 same (2) Марино 18 13 3 2 40:16 42
3 same (3) Раштак 19 13 3 3 39:20 42
4 same (4) Илинден 19 10 1 8 33:29 31
5 same (5) Фортуна 19 9 2 8 28:34 29
6 same (6) Кадино 19 8 2 9 30:32 26
7 same (7) Бунарџик РП 18 6 4 8 41:40 22
8 same (8) Карпош 93 19 4 6 9 26:39 18
9 same (9) Речица (Р) 18 3 2 13 23:41 11
10 same (10) Милано 18 3 3 12 27:51 9
11 same (11) Бистрица 10 0 1 9 2:27 0


II Лига 


Point additions/deductions:
* Милано -3 поени, поради неодигрување на Куп натпреварот со Ринија на гости во 1/16 финалето.
** Бистрица се откажа од настап во лигата на полусезона.


:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер