Macedonian Albanian English German Italian

   Home Табела

3. МФЛ Север 2013/14
Табела

Место ЕкипаОдиг Поб Нер Изг Голови Бод
1 same (1) Гоблен 22 16 1 5 65:19 49
2 up (3) Фортуна 22 14 0 8 50:33 42
3 down (2) Кадино (К) 22 13 1 8 53:41 40
4 up (6) Беса 22 11 2 9 45:44 35
5 up (8) Шкендија (А) 22 10 3 9 35:30 33
6 down (4) Раштак 22 11 0 11 41:51 33
7 down (5) Драчево 22 10 2 10 54:50 32
8 down (7) Илинден 22 10 1 11 40:40 31
9 same (9) Башкими 1947 22 10 3 9 42:38 30
10 same (10) Карпош 93 22 9 1 12 38:53 28
11 same (11) Радуша 22 6 2 14 25:36 20
12 same (12) Силкрат 22 3 2 17 31:84 11


Квалификации за 2. Лига IV Лига 

Point additions/deductions:
* Екипите на Трубарево и Сарај се откажаа во текот на првата полусезона.


:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер