Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Март 2018 г. (15.01.2018 - 31.03.2018)

Вторник, 16.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Шкендија 79  2 - 0  Победа Has match summary  
Четврток, 18.01.2018 - 24. Matchday
  13:30 h Шкупи 1927  1 - 1  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Сабота, 20.01.2018 - 24. Matchday
  15:30 h Вардар  0 - 2  Пахтакор (Узб) Has match summary  
Недела, 21.01.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Борец Велес  0 - 3  Работнички Has match summary  
  14:30 h Академија Пандев  0 - 1  Јенисеј (Рус) Has match summary  
Понеделник, 22.01.2018 - 24. Matchday
  13:30 h Шкендија 79  1 - 2  Цирих Has match summary  
Вторник, 23.01.2018 - 24. Matchday
  15:00 h Вардар  1 - 0  Берое (Буг) Has match summary  
Среда, 24.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Победа  0 - 1  Ренова Has match summary  
  13:00 h Беласица  1 - 1  Каменица Саса    
  14:00 h Работнички  1 - 2  Габала (Азе) Has match summary  
  14:00 h Силекс  0 - 3  Оренбург (Рус) Has match summary  
  14:30 h Академија Пандев  1 - 4  Краковија (Пол) Has match summary  
Четврток, 25.01.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Шкупи 1927  0 - 0  Карабах (Азе) Has match summary  
  13:00 h Академија Пандев  0 - 1  Младост Лучани (Срб)    
Петок, 26.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Ренова  5 - 0  Влaзрими (К) Has match summary  
  13:00 h Шкендија 79  4 - 1  Олимпик Доњецк (Укр) Has match summary  
  14:00 h Работнички  0 - 1  Кешла (Азе) Has match summary  
  14:00 h Брегалница 2008  1 - 1  Кит Го Has match summary  
  14:00 h Силекс  1 - 2  Луч Енергија (Рус) Has match summary  
Сабота, 27.01.2018 - 24. Matchday
  09:00 h Вардар  0 - 1  Черноморец Одеса (Укр) Has match summary  
  10:00 h ЖФК Тиверија  5 - 2  ЖФК Спортика (Буг) Has match summary  
  13:00 h Шкупи 1927  0 - 0  Стал (Укр) Has match summary  
  13:30 h Струга Трим Лум  0 - 1  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Недела, 28.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Победа  0 - 3  Мачва (Срб) Has match summary  
  13:00 h Македонија ЃП  5 - 0  Локомотива Бент. Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  1 - 1  Сумкајит (Азе) Has match summary  
  14:00 h Силекс  1 - 1  Арка Гдиња (Пол) Has match summary  
  14:30 h Ренова  0 - 0  Јавор (Срб) Has match summary  
Вторник, 30.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Пелистер  0 - 1  Гостивар Has match summary  
  14:00 h Шкендија 79  0 - 0  Динамо Загреб (Хрв) Has match summary  
  14:00 h Силекс  3 - 0  Нефчи Баку (Азе) Has match summary  
Среда, 31.01.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Ренова  2 - 3  Мачва (Срб) Has match summary  
  13:00 h Беласица  2 - 0  Тиквеш Has match summary  
  13:00 h Влaзрими (К)  0 - 0  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
  13:00 h Шкупи 1927  0 - 2  Челик Has match summary  
  13:00 h Силекс  1 - 1  Црвена Звезда (Срб) Has match summary  
  14:00 h Вардар  3 - 0  Залгебје (Пол) Has match summary  
  14:00 h Работнички  1 - 1  Мариупол (Укр) Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  0 - 3  Приштина (Кос) Has match summary  
  14:30 h Победа  1 - 4  Јавор (Срб) Has match summary  
  17:00 h Кораб  5 - 2  Октиси Спорт    
  17:00 h Динамо Врање (Срб)  0 - 1  Скопје    
Четврток, 01.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Лабуништа  1 - 2  Пелистер Has match summary  
Петок, 02.02.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Победа  0 - 3  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
  13:00 h Шкупи 1927  1 - 1  Черноморец Одеса (Укр) Has match summary  
  14:00 h Силекс  0 - 1  Кубан (Рус) Has match summary  
Сабота, 03.02.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Мачва (Срб)  0 - 2  Јавор (Срб) Has match summary  
  13:00 h Локомотива Бент.  1 - 0  Скопје Has match summary  
  13:00 h Струга Трим Лум  0 - 0  Гостивар Has match summary  
  13:00 h Кит Го  3 - 1  Беласица    
  13:00 h Брегалница 2008  3 - 0  Детонит    
  14:00 h Вардар  2 - 2  Словачко (Чеш) Has match summary  
  14:00 h Шкендија 79  2 - 0  Габала (Азе) Has match summary  
  14:30 h Победа  1 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
Недела, 04.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Шкупи 1927  2 - 1  Окжептес (Каз) Has match summary  
  13:00 h Генч Калемлер Спорт  4 - 4  Љуботен Has match summary  
  13:00 h Осогово  1 - 0  Кожуф Гевгелија    
  13:00 h Каменица Саса  3 - 0  Акад. Пандев У19    
  14:00 h Вардар  1 - 0  Дукла (Чеш) Has match summary  
  14:00 h Превалец  5 - 3  Росоман 83    
Вторник, 06.02.2018 - 24. Matchday
  14:30 h Влaзрими (К)  0 - 4  Јавор (Срб) Has match summary  
Среда, 07.02.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Македонија ЃП  1 - 2  Јавор (Срб) Has match summary  
  12:00 h Вихрен Сандански (БУГ)  0 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
  13:00 h Ренова  5 - 0  Локомотива Бент. Has match summary  
  13:00 h Гостивар  4 - 0  Каменица Саса Has match summary  
  13:00 h Победа  1 - 1  Осогово Has match summary  
  13:00 h Еуромилк Г.Л.  0 - 4  Скопје    
  13:00 h Пелистер  4 - 0  Новаци 2005    
  13:00 h Кожуф Гевгелија  0 - 2  Кит Го    
  14:00 h Работнички  0 - 0  Беласица Has match summary  
  14:00 h Струга Трим Лум  0 - 0  Лабуништа Has match summary  
Петок, 09.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Македонија ЃП  4 - 1  Тетекс Has match summary  
Сабота, 10.02.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Беласица П. (Буг)  2 - 2  Беласица    
  13:00 h Гостивар  4 - 3  Локомотива Бент. Has match summary  
  13:45 h Струга Трим Лум  1 - 3  Јавор (Срб) Has match summary  
Недела, 11.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Лабуништа  2 - 3  Македонија ЃП Has match summary  
  13:00 h Влaзрими (К)  3 - 1  Дукаѓини (Кос) Has match summary  
  14:00 h Борец Велес  2 - 0  Кожуф Гевгелија    
  14:00 h Тетекс  2 - 0  Љуботен Has match summary  
Вторник, 13.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Влaзрими (К)  5 - 1  Башкими Коретин (Кос) Has match summary  
  14:30 h Струга Трим Лум  1 - 1  Темниќ 1924 (Срб) Has match summary  
Среда, 14.02.2018 - 24. Matchday
  12:30 h Беласица  4 - 2  Локомотива Бент.    
  13:00 h Вардар (Н)  0 - 0  Тиквеш    
Четврток, 15.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Македонија ЃП  4 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
Петок, 16.02.2018 - 24. Matchday
  14:00 h Тетекс  1 - 1  Темниќ 1924 (Срб) Has match summary  
Сабота, 17.02.2018 - 24. Matchday
  12:00 h Борец Велес  4 - 1  Брегалница 2008    
  12:00 h Локомотива Бент.  0 - 3  Тиквеш Has match summary  
  13:00 h Беласица  4 - 2  Вихрен (Буг)    
  13:30 h Кожуф Гевгелија  2 - 1  Плачковица    
  14:00 h Струга Трим Лум  3 - 2  Кораб Has match summary  
Недела, 18.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Гостивар  2 - 1  Тетекс Has match summary  
  13:00 h Еуромилк Г.Л.  0 - 0  Моравац Орион (Срб)    
  14:00 h Лабуништа  0 - 0  Темниќ 1924 (Срб) Has match summary  
Вторник, 20.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Љуботен   -   Младост (Т) Has match summary  
Среда, 21.02.2018 - 24. Matchday
  14:00 h Победа (В)  0 - 4  Тиквеш    
  14:30 h Осогово  1 - 2  Кит Го    
Четврток, 22.02.2018 - 24. Matchday
Петок, 23.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Беласица  4 - 0  Тетекс Has match summary  
  14:00 h Локомотива Бент.  3 - 4  Влaзрими (К) Has match summary  
Сабота, 24.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Струга Трим Лум   -   Лабуништа Has match summary  
Недела, 25.02.2018 - 24. Matchday
  13:00 h Тиквеш  3 - 1  Тетекс Has match summary  
  13:45 h Тетекс  0 - 0  Еуромилк Г.Л. Has match summary  
  14:30 h Тиквеш  0 - 1  Еуромилк Г.Л. Has match summary  
Петок, 23.03.2018 - 24. Matchday
  14:00 h Лабуништа  2 - 4  Раднички Ниш (Срб) Has match summary  
Сабота, 24.03.2018 - 24. Matchday
  15:00 h Локомотива Бент.   -   Раднички Ниш (Срб) Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер